۱۲۰ میلیون دختر قربانی تجاوز جنسی

[ad_1]

بر اساس گزارشی که به وسیله صندوق کودکان ملل متحد، یونیسف و اطلاعات به دست آمده از ۱۹۰ کشور در سال ۲۰۱۲ تهیه شده است، از هر پنج قربانی قتل در سراسر جهان، یک نفر کودک بوده است.

بر این اساس، یونیسف نتیجه‌گیری کرده است که کودکان در سراسر جهان به طور گسترده‌ای در معرض خشونت‌‎های روانی، بدنی و جنسی قرار دارند.

بنا بر این گزارش، این خشونت‌ها شامل خشونت‌های جنسی، زورگویی و تنبیه بدنی و روانی آزار دهنده به وسیله والدین و سرپرستان است.

یونیسف در گزارش خود گفته است که ده درصد دختران تا سن ۲۰ سالگی مورد تجاوز و خشونت جنسی قرار می‌گیرند. این رقم برابر با ۱۲۰ میلیون دختر است.

گزارش یونیسف همچنین می‌افزاید که یک سوم از دختران نوجوان و جوان متاهل نیز به دست همسران خود مورد آزار روحی، جسمی و جنسی قرار می‌گیرند.

بنابر گزارش یونیسف، در سال ۲۰۱۲، ۹۵ هزار کودک و نوجوان در سراسر جهان به قتل رسیده‌اند.
بیشتر قربانیان از ساکنان آمریکای لاتین و حوزه کارائیب بوده‌اند.

همچنین از هر 10 کودک، 6 کودک به دست سرپرستان خود تنبیه بدنی شده‌اند.

به نوشته گزارش یونیسف، بیشتر موارد خشونت علیه کودکان در مکان‌هایی صورت می‌گیرد که باید برایشان امن باشد، مانند خانه، مدرسه و جامعه.

گزارش یونیسف در ادامه نوشته: “به طور فزاینده‌ای، این خشونت‌ها در محیط اینترنت رخ می‌دهد یا به دست اعضای خانواده، معلمان، همسایگان، غریبه ها و کودکان دیگر رخ می‌دهد.”

خشونت علیه کودکان در بعضی از کشورها همچنان قابل قبول است و در بسیاری از موارد قربانیان به خاطر ترس آن را گزارش نمی‌کنند.

منبع: فرارو

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *